Home Genel Bu internet mesleklerine yönelen kazanacak

Bu internet mesleklerine yönelen kazanacak

0 707 views

İnternet kullanımın her geçen gün artması, ekonomik faaliyetlerin birçoğunun internet üzerinden gerçekleştirilebilir hale gelmesi, internet üzerinden verilen hizmet sayısındaki çeşitlilik gibi birçok faktör nedeniyle internet tabanlı mesleklere olan ihtiyaç artmaya başladı.

Artık birçok şirket personel alımı ilanlarında internet tabanlı hizmetlerde istihdam etmek üzere elaman arayışı içinde bulunuyor.
Yakın gelecekte şu meslekler ile ilgili iş ilanlarını daha fazla göreceğiz:

Sosyal medya uzmanı

Şirketlerin, markaların sosyal medya hesaplarını yöneten, markaların sosyal ağlarda etkili bir şekilde konumlanması için çalışan sosyal medya uzmanı markaların sosyal medyadaki kampanyalarını, online itibarını yönetmek konusunda kilit bir noktada yer alıyor. Alternatif meslek arayışında olan gençler sosyal medya uzmanlığına yönelebilir. Bu alan ile ilgili çeşitli sertifika programları da bulunuyor.

E-ticaret danışmanı

Sosyal medya uzmanı kadar öne çıkan bir diğer meslek de e-ticaret danışmanı. E-ticaret girişimlerinin kuruluşundan gelişimine ve büyümesine kadar birçok noktada yer alan e-ticaret danışmanlarına ihtiyaç daha da artacak. Nitelikli ve donanımlı bir e-ticaret danışmanın önü açık. E-ticaret sektörüne her gün yeni oyuncuların girdiği günümüzde e-ticaret danışmanlığı eğitimi almak önemli bir avantaj.

Yazılım uzmanı

Web sitelerinin tasarı aşamasından son kullanıcılara ulaşmasına kadarki aşamalarda çok önemli bir konumda olan yazılım uzmanı, her tür yazılım geliştirme projelerinde, tasarım, uygulama geliştirme ve test aşamalarında çalışabilir. Mobil yazılımlara, özgün yazılımlara ihtiyacın her geçen gün arttığı bilişim sektöründe donanımlı bir yazılım uzmanı her zaman iş bulabilir.

Grafiker, Web tasarım, içerik yazarı

İçerik pazarlama artık karşı taraf ile  iletişim kurmak için çok önemli olduğundan;
Görselliğin temel kural olduğu internette kreatif görsel öğeler üretebilen grafikerlere, farklı arayüze sahip kolay kullanılabilen web sitesi tasarlayan web tasarımcılara ve içerik ihtiyacını karşılayacak içerik yazarlarına ihtiyaç da yakın gelecekte daha da artacak.

Dijital Pazarlama uzmanı

İnternette var olan her sitenin en büyük hedefi arama motorunda üst sıralarda yer almak. İşte bu noktada arama motoru optimizasyonu ve reklamcılığı konusunda sitelere destek veren dijital pazarlama uzmanları SEO ve SEM konusunda devreye giriyor. Google’ın sürekli değişen algoritmalarına ayak uydurabilen, doğal yöntemler ile siteleri hedefledikleri noktaya taşıyan Dijital pazarlama uzmanlarına ihtiyaç yakın gelecekte daha da artacak. Bu yüzden bu alanda kariyer yapmakta da fayda var.

Şimdilik aklıma gelen meslekler bunlar, aklıma geldikçe başka mesleklerde ekleyeceğim, yorum yazarak bana hatırlatabilirsiniz.

Sevgiyle kalın 🙂

Yorumlarınız bizim için çok değerli.


NO COMMENTS

Leave a Reply