Home Genel Geleceğin İş Adamları Akademisi Young Business Academy YBA Başlıyor !

Geleceğin İş Adamları Akademisi Young Business Academy YBA Başlıyor !

0 2,205 views

Young Businiess Academy YBA NEDİR?

Genç MÜSiAD çatısı altında faaliyet göstermeye başlayacak olan girişimcilik, liderlik inovasyon ve iş adamı yetiştirme akademisidir.

YBA’NIN FARKI NEDİR?

Türkiye’nin ve Dünyanın tanınmış alanında uzman, CEO, girişimci ve yöneticilerin vereceği eğitimlerle fark oluşturacaktır.

KİMLER BAŞVURMALI?

25 yaş altı lisans veya ön lisans programında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık ahlaki disipline önem veren bireyler…

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Genç MÜSİAD’ın 25 yaş altı lisans veya ön lisans programında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık ahlaki disipline önem veren bireylerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları sağlamayı hedeflediği Young Business Academy (YBA) projesi Ekim ayında hayata geçiyor.

24 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında başvuruları alınmaya başlayacak “Young Business Academy” projesi ile iş dünyasına kaliteli lider ve işadamlarının kazandırılması hedefleniyor.

YBA Projesi ile üniversite okuyan vizyon sahibi gençler,  Türkiye ve Dünya çapında tanınmış alanında uzman, CEO, girişimci ve yöneticilerin eğitmen olarak yer alacağı projede bir araya gelme fırsatı bulacaklar.

2 aylık özel bir eğitim sürecinden geçecek YBA öğrencileri projenin ikinci aşaması olarak Workshop’lar ile uygulamalı bir şekilde kendilerini geliştirecekler. Projenin üçüncü aşamasını ise “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne katılarak girişimcilik yolundaki ilk adımlarını atmış olacaklar.

Projenin dördüncü aşamasında ise 10 CEO’nun katılım göstereceği CEO zirvesi ile “Diploma Törenini” gerçekleştirecek.

Projenin son aşamasını ise “24 Çok Geç” ile staj programı oluşturacak. YBA ‘dan mezun olan öğrenciler; MÜSİAD üyesi işyerlerine isterlerse stajyer olarak üç aylık yaz dönemi veya okul dönemi olmak üzere iki farklı şekilde yerleştirilebilecekler. Bu sayede öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dökebilme şansını elde edebilecekler.

Young Business Academy projesi aşağıdaki eğitim başlıklarından oluşacak.

   Dünya’da Gelecek: Gelecekteki ekonomi ve ticaretin nerelere ulaşacağını, akıllı sistemleri, robot sistemlerini, dijital dünyada ekonomisinin gelişimi ve nereye gittiği, uluslararası ticaretin gelecekteki alacağı durumlar.
   Yeni Nesil Girişimcilik: Yeni girişimlerde yapılması gerekenler, gelişen dünyada girişimcilik, girişimciliğin yeni boyutu startuplarda yaşanan sıkıntılar ve girişimcilikte profiller, serbest ve kurum içi girişimcilik modelleri.
  Yeni nesil Satış ve Pazarlama: Yeni nesil pazarlama teknikleri, satışın ipuçları, reklam ağ pazarlaması, nöropazarlama, içerik pazarlaması, dijital pazarlama, kurumsal pazarlama stratejileri, müşteri alışkanlıkları.
 Teknolojinin Geleceği :  Teknoloji’nin geleceği nokta, yapay zeka, akıllı veri, veri madenciliği gibi dünya üzerinde konuşulanların öğretileceği panel.
  Uluslararası Ticaret: Dış ticaretin mevzuatı ve püf noktaları, e-dış ticaret, yerel ve uluslararası pazar piyasa araştırmaları, B2B katılımları ve uygulamaları, pazarlama, dış ticarette müşteri bulma yöntemleri. 

yba-sosyal-medya-gorsel

Ayrıca Eğitimler arasında;

Workshop olarak ;

Fikir Kampı, 3d Yazıcı Operatörlüğü, Rasperry Pi ile Yazılım ve Mobil Yazılım eğitimleri gibi workshoplar ile uygulamalı öğrenim sağlanacak.

Genç MÜSİAD Genel Merkez Eğitim Birimi olarak Yaklaşık 8 aydır, emek harcamış olduğumuz projemize başlamanın gururunu yaşıyoruz. !

Young Business Academy hakkındaki daha detaylı bilgiye youngbusinessacademy.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Hemen başvuru adresi ;  youngbusinessacademy.org/hemen-basvur/

SIMILAR ARTICLES

0 2,377 views

0 3,222 views

Yorumlarınız bizim için çok değerli.


NO COMMENTS

Leave a Reply