Home Genel İnternetin girişimcilere sunduğu 8 önemli avantaj

İnternetin girişimcilere sunduğu 8 önemli avantaj

0 1,636 views

İnternetin girişimcilere sunduğu 8 önemli avantaj

Girişimcilerin kendi işlerini kurması açısından büyük fırsatlar sunan internet sayesinde dünya çapında pazarlama, satış faaliyetlerini düşük maliyetler ile gerçekleştirmek mümkün olabiliyor.

İşini internete taşıyanların hızla arttığı günümüzde internetin girişimcilere sunduğu önemli avantajlar ;

Sermaye olmadan iş imkânı sunması: Bir iş kurmak için gereken en önemli araç sermayedir. Geleneksel iş kollarının sermaye olmadan kurulamadığı günümüzde internet sayesinde sermayeniz olmasa bile bir iş kurabilirsiniz. Sermayesiz kurduğunuz işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Dünyanın her yerine ulaşabilme

İnternetin küresel bir araç olması dünyanın her yerinden tüketicilere, potansiyel müşterilere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Bu da yapılan işin sınırlı bir coğrafyada sürdürülmesi yerine küresel anlamda büyümesinin önünü açabiliyor.

Sürekli açık olması

İnternet ortamında tüketicilerin 7/24 ulaşabileceği bir online mağazaya sahip olduğunuzda uyurken bile para kazanmanız hayal değil.

Kolay değişiklik imkânı

İnternet üzerinden yaptığınız işte sattığınız ürünlerinizin fiyatlarını, ürün açıklamalarını görsellerini kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun için ekstradan bir baskı ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Geniş araştırma imkânı

İnternet sayesinde her ürün hakkında en ince ayrıntısına kadar araştırmalar yapabilir, kullanıcıların deneyimlerini öğrenebilir, en ucuz ürünleri temin edebilir, hatta test edebilirsiniz.

Rakipleri kolay takip

İnternet sayesinde iş yaptığınız sektördeki diğer rakipleri kolayca takip edebilir ve pazardaki rekabet düzeyi hakkında sağlıklı bilgiler edinebilirsiniz. Çünkü rakipleriniz fiyatlarını, ürünleri ile ilgili bilgileri internet üzerinden kendi müşteri kitlesine düzenli olarak güncelleyerek sunuyor.

Hızlı ve ekonomik ulaşım

İnternet sayesinde yaptığınız işi uzak coğrafyalara kolay bir şekilde ulaştırmak için çok büyük paralar ödemenize gerek kalmaz. Kullanacağınız yazılımlar, online araçlar ya ücretsizdir ya da düşük maliyetlidir.

Evden çalışma keyfi

İnternet sayesinde tüm işinizi evinize taşıyabilirsiniz. İşlerinizi eve taşımak sizi ekstra maliyetlerden kurtarır. Ofis kirası, ekstra vergi ödemeleri, faturalar, ofis malzemeleri, ofis mobilyaları gibi birçok maliyet kaleminden evden çalışarak kurtulabilirsiniz. Evden çalıştığınızda ihtiyacınız olanlar bir bilgisayar, bir akıllı telefon, internet bağlantısı olacaktır. Evden çalıştığınız başınızda sürekli bir şeyler emreden, işin mesai saatinde bitirilmesini talep eden bir patronunuz olmadığı için büyüme hızınız daha fazla olur. İnternet sayesinde sadece evinizden değil internet erişiminin olduğu her yerden yanınıza bilgisayarınızı alarak çalışabilirsiniz.

Şimdilik bunlar geldi aklıma, sizinde gördüğünüz benim unuttuğum avantaj olursa yoruma yazabilirsiniz. 🙂

Yorumlarınız bizim için çok değerli.


NO COMMENTS

Leave a Reply