Home Genel Yeni Bir haftaya en iyi nasıl başlanır ?

Yeni Bir haftaya en iyi nasıl başlanır ?

Haftanın belki de en zorlu günlerindendir Pazartesi, ayaklar geri geri gider, beden yataktan kalkmamak için adeta savaş eder. Peki bu günü Cuma günü bıraktığımız atmosferde yaşamak için neler yapabileceğiniz konusunda bilginiz var mı?

Yeni Bir haftaya en iyi nasıl başlanır ? Pazartesi sendromu nasıl yenilir ?

Unutmayın haftaya ne kadar güçlü başlarsanız, o kadar yol alır ve başarılı olursunuz.

Pazar Erken Uyuyun : Psikolojik olarak pazartesi sendromunun habercisi genellikle pazar günü olmaktadır. Pazar gününüzü uyuyarak öldürmek yerine erken kalkarak grup şeklinde bir aktiviteye katılmanız günü değerli bir şekilde geçirmenizin yanı sıra eğlence açısından da motivasyonunuzu yüksek tutacaktır. Örneğin pazar günü 09:00’da kalktığınızı düşünürsek aktiviteleriniz için 18:00’a kadar 12 saatiniz olacak ve artı olarak dinlenmeniz erken uyumanız içinde yeterli olacaktır.

Sabah Erken Kalkın : Pazartesi sabahına ve haftaya enerjik, pozitif ve neşe saçan bir kişi olarak uyanmak istiyorsanız erken kalkmanız iyi olacaktır. Kalktığınızda güzel bir kahvaltı ile kendinizi ödüllendirmeniz, kısa bir yürüyüş yapmanız gün içinde harcayacağınız enerjiyi hazır hale getirmenizi sağlayacaktır.

Soğuk Su İle Canlanın : Sabah duş alacağınız suyun soğuk olmasına dikkat edin. Soğuk su kasları canlı hale getirmektedir. Aynı zamanda ayılmanız içinde etkili bir yöntem olacaktır.

Planınızı Yapın : Çalışmaya başlamadan önce yapılacak işlerinizi notlar halinde sekreterliğinize aktarmanız gününüzü en kolay ve etkili şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Yapılacak işlerinizi acilliği ve önem sırasına göre sıralamanız güne başlamak için ilk adımınız olmalıdır.

Çalışmaya Başlamadan Önce : Çalışmaya başlamadan önce günün haberleri yerine kendinizi motive edecek bir hikaye, bir yazı dizisi veya içeriği okumanız için sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Özellikle işe başlamadan önce geçireceğiniz bu ikinci adım enerjinizi maksimum düzeye çıkararak işe başlamanızı sağlayacaktır.

Not : Genellikle güne başlarken iç karartan haberler okunması hem enerjinizin düşmesine hem de verimliliğinizi azaltmaktadır.

Sorunlardan Sıyrılın : Pazartesi günü demek geçen haftanın tüm sorunlarının o güne birikmesi olarak da görülebilmektedir. İşinize başladınız ve haftayı mükemmel bir şekilde geçirmek için gereken her şeyi yaptınız, sorunlar ise işinizi yaparken yakanızı bir türlü bırakmıyor ise erteleyebildiğiniz kadar erteleyin. Günün özellikle son saatlerinde bu sorunların çözüme kavuşturulması sizin açınızdan da oldukça faydalı olacaktır.

ve Egzersizinizi Yapın : 

basit-egzersizler

Yorumlarınız bizim için çok değerli.


3 COMMENTS

  1. Bence bunlardan en önemlisi işini severek yapmaktır. Hayatınız ile işiniz arasındaki dengeyi kurabildiğinizde, işinize bu sevgiyle ne kadar istekli gittiğiniz/başladığınız çok önemlidir.

  2. Her iyilik sadakadır.
    İş de bir iyilik/hizmet fırsatı olarak görülürse,
    güzel ve ibadet/sadaka bilinciyle yapılırsa,
    kaçınılan değil özlenen birşey olur.

Leave a Reply