Home E-Ticaret E ticaret danışmanı ne iş yapar ?

E ticaret danışmanı ne iş yapar ?

E ticaret danışmanı ne iş yapar ? E-ticaret'de Başarı Planı Nasıl yapılır yazısından başarıya adım atabilirsiniz.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi en çok internet kullanımın artmasına neden oldu. İnternet kullanımının artması ile birlikte artık hayatımıza internet üzerinden alışveriş girmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan satışlar ve alışların ücretlerinin çok daha makul düzeylerde olması ile pek çok pazarlamacı ve karşılığında tüketici internet üzerinden alışverişi tercih etmektedir. İnternet ortamında artık daha kolay alıcı bulabilir ve bu sayede markanızın kar sağlamasını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E -ticarete başlamak isteyenlerin pek çok konuda kafasında soru işareti bulunmaktadır.

E-ticaret’de Başarı Planı Nasıl yapılır yazısından başarıya adım atabilirsiniz. Doğru pazarlama teknikleri kullanılmaması durumunda başarılı olunamaz. Bundan dolayı pek çok kişinin başvurduğu yöntem bir E- ticaret danışmanıdır. E- ticaret danışmanı sayesinde internet ortamında satış yaparken çok daha başarılı olunabilmekte kar oranı hızla artmaktadır.  Türkiye’ de sanal ticaret adı verilen bu sistem tam bir yıl içerisinde 35 milyon TL’ lik bir hacim ile devamlı büyüyen bir özellik göstermektedir. E- ticaret siteleri bu kar oranının 10 milyon TL kadarını kapsamaktadır. Durum böyle olunca E- ticaret oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır.

E- ticaret danışmanı ne iş yapar ?

E- ticaret danışmanı aslında E -ticaret konusunda uzmanlaşmış kişiler anlamına gelmektedir. Yani artık internet üzerinden yapılan satışlar için gerekli tecrübeye ve bilgiye sahip olmuş demektir. E- ticaret danışmanının en büyük görevi kitlelere seslenebilmenin yöntemlerini kullanmaktır.
İnternet üzerinde pek çok kişi alışveriş yapmakta yalnız her alıcı aynı ürün ve aynı tarzla ilgilenmemektedir. E- ticaret danışmanlığı sayesinde ürünlerinize özel hedef kitle belirlenmektedir. Bu hedef kitlenin dikkatini çekebilmek ve alışverişe yönlendirmek en büyük hedeftir. Öncelikle yapmanız gereken online bir alışveriş sitesi oluşturmaktadır. Bu sayede ürünlerinizi pazarlayacağınız bir alan oluşturabilirsiniz. Sitenin kurulmasından sonra ise asıl mesele ortaya çıkmaktadır.

E- ticaret danışmanının size destek sağlayacağı noktalar ;

E- ticaret danışmanın asıl işi bu noktadan sonra başlamaktadır. Güçlü bir alt yapı sağlayarak internet satışına bu şekilde başlanması gereklidir. Site kurulduğunda site trafiği ilk aşama olmaktadır. Site trafiği düzenlendikten sonra site güvenliği sağlanmalıdır. Sitenin güvenliği ile açık tehditlere karşı bir duvar örülmüş olacaktır. Daha sonra ise online ödeme işlemlerinin yapılacağı kısmın düzenlenmesi gereklidir. Bunun için bankalar ile anlaşma yapılıp hesap alınması gereklidir. Sonraki aşama ise E- ticaret danışmanın size en çok destek olacağı konulardır. E- ticaret danışmanı SEO sosyal medya ve Adwords alanlarında başarılı seçimler yapmanız için çalışmalar yürütür. Bu çalışmalar aslında pazarlama kısmına girmektedir. Sosyal medya unsurlarının dikkatli kullanılması ile çok daha başarılı olunabilecektir. Başarıya giden anahtar E- ticaret danışmanlığından geçmektedir.

Sizde internet üzerinden çok daha başarılı olabilmek için E- ticaret danışmanlarına güvenebilirsiniz, bir daha ki yazıda görüşmek üzere..

Yorumlarınız bizim için çok değerli.


NO COMMENTS

Leave a Reply